Background Image

İpekyolu Belediyeler Birliği Toplantısı yapıldı.

Tarihi İpek yolu Koridorundaki güzergâhların doğal ve kültürel dokusunun yenilenerek belli temalara dayalı olarak turizm amacıyla geliştirilmesi için çalışmalarını sürdüren İpek yolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği 2016 Yılı Mayıs ayı olağan Meclis toplantısını Akyazı Kuzuluk Tabiat ve Orman Parkta yaptı.

Toplantı için Akyazı’ya gelen Belediye Başkanları ilk olarak Akyazı Belediyesinde buluştular. Başkan Akcan’ın karşıladığı Başkanlara Akyazı hakkında bilgi verildi. Akabinde ziyaret anısına plaket takdim edildi. Daha sonra Belediye Başkanları ve toplantı heyeti, Kuzuluk Tabiat ve Orman Park’ta bulunan Kıl Çadır’da Mayıs Ayı toplantısını gerçekleştirdiler.

İpek yolu Belediyeleri birliği 2016 yılı Mayıs ayı olağan meclis toplantısına Göynük Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Kemal KAZAN, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İNEGÖL, Taşkesti Belediye Başkanı Saim ÇEVİK, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin ÖZKARAMAN, Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan YILDIRIM, Karacasu Belediye Başkanı Celal BEYDİLİ, Göynük Belediyesi Meclis Üyesi Günay CAN, Mudurnu Meclis Üyesi Kamuran ESEN, Kıbrıscık Meclis Üyesi Hasan Hüseyin ERHAN, Taşkesti Meclis Üyesi Mehmet ÇAHAN, Taraklı Meclis Üyesi Hakkı DEĞİRMENCİ, Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Lütfü KAYMAK, Karapürçek Meclis Üyesi Enver DALGIÇ, Kaynaşlı Meclis Üyesi Nihat KESKİN, birlik personellerinden Sibel BOZDAĞCI ve Birlik Müdürü Sıla Ceyda Okur katıldı.

Tarihi İpekyolu Koridorundaki güzergâhların doğal ve kültürel dokusunun yenilenerek belli temalara dayalı olarak turizm amacıyla geliştirilmesi için çalışmalarını sürdüren İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliğine bağlı belediyeler tarihi İpekyolu destinasyonunda sürdürülebilir turizm gelişiminin toplum ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirerek turizmin yerel ekonomiye, doğal ve kültürel mirasın korunmasına, ev sahipleri ile ziyaretçilerin yaşam kalitelerinin artmasına etki etmesi için çalışmalar yaparak bu faaliyetleri sürdürmek ve ulaşılmak istenen hedefler ve geliştirilmek istenen projelerin görüşülmesi adına 2016 yılı mayıs ayı olağan meclis toplantısını Akyazı’da gerçekleştirdi.

27.05. 2011 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak kurulan İpekyolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliğinin İpekyolu güzergahında yer alan Göynük, Ayaş, Mudurnu, Kıbrıscık, Taşkesti, Dörtdivan, Yeniçağa, Karacasu, Taraklı, Akyazı, Karapürçek, Kaynaşlı, Düzce belediyeleri olmak üzere toplam 13 Üye Belediyesi bulunuyor.

Akyazı Kuzuluk mahallesi Ormanpark’ta düzenlenen İpekyolu Belediyeleri birliği 2016 yılı Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken Meclis toplantısının gündeminde bu yılki  Başkanlık Seçimi, Başkanlık 1. ve 2. Vekili Seçimi, Meclis Katibi Seçimi, Encümen Seçimi, Plan Bütçe Komisyonu Seçimi, Kesin Hesapların Görüşülmesi, Faaliyet Raporunun Görüşülmesi, Sapanca Belediye Başkanlığı Üyelik Talebi, Geyve Belediye Başkanlığı Üyelik talebi, Akçakoca Belediye Başkanlığı Üyelik Talebi, İznik Belediye Başkanlığı Üyelik Talebi, ile gündem dışı soru ve cevaplar görüşüldü.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN; “ İpekyolu Belediyeleri Turizm ve Kalkınma Birliği, Akyazı’mızın bölgede tanıtımına büyük katkı sağlamaktadır. Birliğin yaptığı çalışmalarda aktif olarak yer alıyoruz. Amacımız Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Akyazı’mızın Turizm açısından gelişmesi, Yurt dışında ve Yurt içinde tanınırlılığının arttırılması ve böylelikle Turizm açısından da bölgenin önemli merkezleri içinde yer almasıdır”dedi.

Yapılan seçimlerde geçtiğimiz yılda İpekyolu Belediyeler birliği başkanı olan Göynük Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Kemal KAZAN yeniden başkan seçilirken Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’da Plan Bütçe komisyonunda görev alacak.

[SLGF id=973]

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.